Něco málo o mně

Jmenuji se Petra Veselá, pocházím ze Žďáru nad Sázavou a nyní žiji v Jihlavě, kde i pracuji.

Hned v úvodu bych chtěla podotknout, že jsem úplně obyčejná holka z Vysočiny, co miluje sport. Nikdy před tím jsem nezávodila, říkala jsem si, že to není nic pro mě, že na to nemám a nyní to došlo tak daleko, že svoji dovolenou podřizuji termínům závodů. Nikdy jsem si nemyslela, že budu závodit, že po práci půjdu trénovat, že se seznámím s tolika novými lidmi atd.

V mém případě se dá říci, že s novým přítelem (hobby sportovcem), se mi změnil život a především otevřel nový svět. První rok jsem mu na závodech pouze dělala doprovod a podporu. Nicméně mě tento kolotoč kolem závodů - triatlon, duatlon, aquatlon, cyklo, běh, ..., tak nadchnul, že jsem si řekla, že to také zkusím. Pořídila jsem si silniční kolo (další rok i mtb), běžecké boty a nějaké další základní vybavení a pustila jsem se do toho. Při mém úplně prvním závodě (duatlon, který byl zařazený do Krajského poháru Vysočiny) jsem si stále říkala: "O nic nejde, když to zvládnou jiní, tak ty také.. " Byla jsem hrozně nervózní a vůbec jsem si nevěřila. Nicméně hned první závod a já jsem se umístila na stupních vítězů. Měla jsem z toho ohromnou radost, navíc mi to dodalo odvahu i chuť do dalších závodů. Chtěla jsem vyzkoušet, co dokáži a zda opět uspěji.

Jak se říká, že s jídlem roste chuť, tak v mém případě bych řekla, že s úspěchy roste motivace. V roce 2014 jsem se zúčastnila 20 závodů. V roce 2015 již bylo závodů 37, kde se mi pokaždé podařilo stát na stupních vítězů. V sezóně 2016 jsem se postavila na start celkem 34 závodů, kde za největší úspěchy považuji 2 zahraniční triatlony - 1. místo na Oravamen (SK), 2. místo na Linztriatlon (AUS) a samozřejmě i bezhákový olympijský triatlon ve Žďáře n. S., kde jsem vybojovala 1. místo.